Dotacje do fotowoltaiki

Fotowoltaika – dotacje

fotowoltaika dotacje nysaWszelkie dotacje fotowoltaiki mają na celu zachęcić społeczeństwo do inwestowania w odnawialne źródła energii, a tym sam również ochrony środowiska. Inwestujący w fotowoltaikę, mogą obecnie skorzystać z wielu form dofinansowania. Najczęściej są to ogólnokrajowe programy rządowe, w ramach których można uzyskać dopłatę, pożyczkę czy ulgę podatkową. Spotkać się można również z indywidualnymi dotacjami fotowoltaiki przygotowanymi przez firmy specjalizujące się w zakresie instalacji.

Najważniejsze obecnie dostępne programy dofinansowania to:

  1. Mój Prąd

To forma bezzwrotnego dofinansowania, z którego mogą skorzystać właściciele mikroinstalacji o mocy nie większej niż 10  kWp (zamontowanej na budynkach mieszkalnych). Dotyczy zakupu i montażu instalacji, a maksymalna kwota dofinansowania fotowoltaiki w tym przypadku wynosi 5 tys. zł.

  1. Ulga termomodernizacyjna

Ta forma dotacji fotowoltaiki polega na możliwości odliczenia kosztów instalacji od podatku, jednak nie więcej niż 53 tys. zł. Obejmuje wydatki przeznaczone na materiały budowlane, urządzenia i usługi. Z ulgi mogą skorzystać właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych.

Pomoc przy dofinansowaniu fotowoltaiki – Zduńska Wola, Sieradz i okolice

Jesteśmy doświadczonym dostawcą usług fotowoltaicznych. Świadczymy również pomoc przy wszelkich kwestiach związanych z dotacjami fotowoltaiki. W odpowiedzi na potrzeby i oczekiwania naszych Klientów wprowadziliśmy do naszej oferty Program 500+. Promocja dotyczy zadowolonych właścicieli fotowoltaiki powyżej 3,5 kWp – za każdą instalację z polecenia otrzymać można 500 zł.

Wszystkich zainteresowanych instalacjami fotowoltaicznymi oraz możliwym dofinansowaniem fotowoltaiki zachęcamy do bliższego zapoznania się z gamą usług CRAFTCO ENERGY. Nasza firma zlokalizowana jest w Zduńskiej Woli Henrykowska 22B Do skorzystania z oferty zapraszamy zarówno okolicznych mieszkańców, jak i również Klientów indywidualnych, rolników i przedsiębiorstwa z całego województwa opolskiego.

Zapraszamy do kontaktu.